V době, kdy má doma téměř každý alespoň jeden počítač s internetem, televizi s velkým počtem kanálů a mobilní telefony nabízí hry ve věkové kategorii 3+, je velice obtížné dostat děti ven. Rodiče jsou po náročném pracovním dni a péčí o chod domácnosti  často rádi, že se dítě zabaví samo. Když přece jen pak začínají cítit, že by jejich ratolesti potřebovaly na čerstvý vzduch, zjistí, že dostat dítě ven už není tak jednoduché. Děti často reagují podrážděně, protože musí přestat hrát nebo musí ukončit sledování oblíbeného videa z youtube. Začíná vznikat malá trhlinka ve vztahu rodič/dítě, která by se časem mohla proměnit v propast, kterou by se už nikdy nemuselo podařit oběma stranám překlenout.

Krátké pobyty společně pod stanem, společné večery u hry Člověče nezlob se nebo Prší, procházky lesem, kde budete jen sami pro sebe, zpousta společných, to všechno Vám může pomoci upevnit rodinné vztahy a ukázat dětem, že skutečný svět má taky své kouzlo. Možná potom pochopí, že skutečný svět je daleko pestřejší než ten virtuální.

Pokud se bojíte, že se to dětem nebude líbit a po druhé už s Vámi nikam nepojedou, protože by zase byly týden „offline“ – stát se to může – nebo prostě jen nechcete investovat nemalé prostředky do vybavení, které použijete asi jen jednou za rok, jsme tady právě pro Vás. Můžete si to poprvé jen vyzkoušet a vybavení nám vrátit. Bez starostí s nákupem, výběrem správného vybavení, strachu, jestli jste na nic důležitého nezapomněli a hlavně za zlomek ceny pořizovaného vybavení.

Napsat komentář